Ceny
- Tel
Wymiana szybki Macbook Pro
- Tel
Wymiana szybki Macbook Air
- Tel
Wymiana gniazda ładowania
- Tel
Naprawa po zalaniu
- Tel
Wymiana baterii
Inne modele
Serwis – naprawa MacBooków niemal na wyciągnięcie ręki
Teraz nie trzeba długo szukać serwisu, który zajmie się naprawą tego nowoczesnego urządzenia. Mając potrzebę wymiany któregokolwiek z podzespołów, wystarczy jeden telefon, wizyta w punkcie lub skorzystanie z usług firmy kurierskiej, aby niebawem pozyskać informacje dotyczące usterki i ewentualnie kosztów związanych z naprawą. Sprzęt trafia do właściciela tak szybko, jak tylko jest to możliwe, najczęściej w ciągu 14 dni od momentu przyjęcia.
Jakie naprawy wykonywane są najczęściej? Najbardziej podatna na uszkodzenia jest matryca, często zwana przez użytkowników szybką czy wyświetlaczem. Korzystając z okazji warto podkreślić, że w tym przypadku nie będzie to ani wymiana szybki, ani też wymiana wyświetlacza. To po prostu matryca, zwana ewentualnie ekranem komputera. Ekran MacBooka, jak i zresztą każdego innego tego rodzaju sprzętu jest najbardziej narażony na uszkodzenie lub całkowite zniszczenie. Stąd jest zarazem jednym z tych elementów, który wymienia się najczęściej. Komponent ten z łatwością ulega porysowaniu czy stłuczeniu. Pokryty licznymi niedoskonałościami zdecydowanie utrudnia pracę i skutecznie obniża jakość obrazu. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak tylko zgłosić się do profesjonalnego punktu naprawy MacBooków.
Naprawa płyt głównych
Płyta główna jest sercem komputera. Bez niej sprzęt ten nie mógłby funkcjonować poprawnie. Awaria płyty głównej objawia się na różne sposoby. Może utrudnić poprawne działanie lub całkowicie uniemożliwić korzystanie z tego sprzętu. Problemy z wyświetlanym obrazem, zawieszanie się, całkowity brak możliwości uruchomienia – to tylko przykłady tego, co może dziać się zarówno z MacBookiem, jak i z komputerami każdej innej marki. Tego rodzaju komplikacje mogą świadczyć właśnie o awarii płyty głównej. Na szczęście nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jeżeli nie da się naprawić płyty, to zawsze można wymienić ją na nową. Wystarczy oddać sprzęt do dobrego serwisu, aby niebawem móc na nowo cieszyć się sprawnym komputerem.
Naprawa po zalaniu
Awaria płyty głównej czy uszkodzona matryca to takie popularne i w porównaniu z innymi usterkami, drobne problemy. Bardziej skomplikowanie, robi się dopiero, gdy przykładowo MacBook zostaje zalany. W wyniku takiego zdarzenia uszkodzić się może wiele podzespołów. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko zgłosić się do dobrego serwisu. To jedyny ratunek dla sprzętu. Przebieg i koszt naprawy zazwyczaj zależy między innymi od tego, w jaki sposób użytkownik postąpił tuż po zalaniu, jakie czynności wykonał, czy odłączył zasilanie i wyjął baterię, czy też tego nie zrobił. Po zalaniu zwykle w pierwszej kolejności uszkodzeniu ulega klawiatura. Czasem wystarczy ją wysuszyć i oczyścić, ale zdarza się, że wymaga wymiany na nową. Uszkodzeniu na pewno ulegną te komponenty, które nie są odporne na wodę, a jak wiadomo, w tego rodzaju sprzętach jest ich całkiem sporo. Tak więc w przypadku zalania MacBooka, nie ma co zbyt długo zwlekać z naprawą, czyli z wizytą w profesjonalnym serwisie.
Wymiana baterii
Nawet MacBook może z czasem niepoprawnie działać z powodu zużytej baterii, dlatego warto go przez jakiś czas obserwować, a w razie konieczności, wymienić baterię na nową. To nie jest tak, że producent montuje słabe baterie w swoich urządzeniach. Po prostu każda z nich zachowuje satysfakcjonującą żywotność tylko przez określoną ilość cykli ładowania. Z biegiem czasu słabnie i nie działa już tak, jak na początku. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji jest wymiana zużytej baterii na nową. To dla profesjonalnego serwisu nic skomplikowanego. Takie naprawy wykonuje niemal od ręki. Wymiana na nową, oryginalną baterię gwarantuje satysfakcjonującą sprawność urządzenia, zupełnie jak tuż po zakupie.
Bez względu na rodzaj awarii, MacBook powinien zostać poddany rzetelnej naprawie. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, ale najlepszą opcją ze wszystkich możliwych jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Samodzielna próba naprawy może się bardzo źle skończyć. MacBook to poniekąd skomplikowane urządzenie. By zajrzeć do jego wnętrza, trzeba się na nim dobrze znać. W przeciwnym razie można szybko i trwale uszkodzić sprzęt, którego być może nie da się już naprawić. Dlatego, każdy, kto ma problem ze swoim MacBook, powinien jak najszybciej zgłosić się do serwisu. To jedyny ratunek i tym samym wyjście z różnych sytuacji. W wielu przypadkach naprawa komputera opłaca się zdecydowanie bardziej, niż kupno nowego.